ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Мариноски : Мислам дека голманите се пола тим во екипата (ВИДЕО + ФОТО)

Дванаесет години успешен предводник на РК ПРИЛЕП!

381

Дванаесет сезони на чело на прилепскиот суперлигаш Прилеп , безброј ракометни предизвици кои досега успешно ги решава со останатите  во стручниот штаб , Александар Мариноски , гордо зборува за предизвикот кој го прифатил и со него долги години го одржува  ракометот во градот. Мариноски за време на гостувањето во нашата емисија ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО ,вели дека РК ПРИЛЕП  како клуб во земјава , единствен е кој може да се пофали со квалитетно “ракометно јадро и база за ракометна иднина” која и оваа сезона е без пораз во младинските категории.

Спортската инфраструка е најголем проблем кај спортистите , во овој пример за ракометарите , а Мариноски истакна дека ако тие како клуб имаат спортска сала на располагање во секое време , тогаш сигурно апетитите на клубот ќе пораснат и нема да се бие битка само во ПЛЕЈ АУТ , туку квалитетот ќе се подигне на повисоко ниво. Разговорот во целост со претседателот на ракометниот клуб Прилеп може да го погледнете во видеото подолу.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе