ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Шокоски : Холаѓаните ме потсетуваат на нашата игра со брзата транзиција (ВИДЕО + ФОТО)

Секогаш на висината на својата задача во тимот !

719

Кога ќе знаеме ние како играчи дека некој има сигурно зад нас , тогаш едноставно ракометот како спорт ќе напредува во градот Прилеп , вака вели Давор Шокоски бекот на ракометниот клуб Прилеп кој денеска ни гостуваше во емисијата ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО. Покрај многуте позитивни зборови упатени кон своите соиграчи , Шокоски не изостави да каже дека е задоволен од СТИЛОТ на игра на својот тим особено за оваа сезона , со поголемо искуство и работата со тренерите во екипата.

Покрај анализите околу полуфиналните натпревари на ЕУРО 2022  , на прашањето , која репрезентација има сличен начин на игра , Шокоски ја посочи селекцијата на Холандија која како што вели брзо се трансформира , како и ние кога сме на паркетот.

Давор Шокоски со својот РК ПРИЛЕП  го очекува битка за опстанок сезонава , но тој верува во својата екипи , во своите колеги а пред се од тоа каков пристап на играта има тренерот Горан Кузманоски.Во целост разговорот со прилепскиот ракометар погледнете го во видеото подолу.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: