ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Загина тракторист од Локвени

593

Вчера доцна попладне во близина на манастирот „Свети Атанасие“, во атарот на прилепското село Локвени, додека Н.З. (31) од село Локвени управувал трактор марка „Фиат“ со кој се движел по ридот во близина на патот од с. Локвени кон манастирот „Свети Атанасие“, во еден момент од засега непознати причини тракторот се превртел, при што Н.З. бил потиснат под возилото.
Kако што информира МВР, во близина на местото се нашле лицата Б.Е. и Н.З коишто го извадиле повредениот и се упатиле кон Градската болница во Прилеп, но во близина на село Врбјани, повредениот им подлегнал на повредите. Смртта е констатирана од доктор од Итната медицинска помош-Прилеп.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица од општа надлежност Прилеп, и се работи на целосно расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: