CSS Template

Заврши ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“

215

На градскиот плоштад „Никола Мартиновски“ денеска, беа доделени наградите за најдобрите натпреварувачи од ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“, а крушевчанецот Ставре Јада однесе две први и едно второ место.
Тој издвојува убедливи победи на трките на 10 и 12 километри, а Дамјан Пејчиноски и Михаела Даноска  исто така издвојуваа изнанадувачки добри резултати на овој меѓународен натпревар.

„Одиме понатаму за 5 дена следуваат трки во Флорина (Грција)“ го најави следниот настап македонскиот репрезентативец Ставре Јада.

Натпреварувачите возеа ски ролери на делницата од Кривогаштани до Крушево. За прв пат годинава, овој куп се реализираше во рамките на тридневни натпреварувања во неколку дисциплини.

 


semm
Vivafarm
Farma Dolneni