ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЖЕНА, ЗАМЕНИК – ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП

1.046

Во случаи на спреченост или отсуство на градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески негов заменик, е советникот при Советот на Општина Прилеп, од советничката група на ВМРО ДПМНЕ, Ирена Стерјоска Локвенец.
Денеска, градоначалникот Борче Јовчески свечено ѝ го врачи решението на Ирена Стерјоска Локвенец, со кое, е назначена за Заменик – градоначалничка на Општина Прилеп врз основа на Законот за локална самоуправа и Статутот на Општина Прилеп.

Ирена Стерјоска Локвенец е дипломиран економист, беше директор на домот за стари лица „Киро Крстески Платник“ – Прилеп  и советник при Советот на Општина Прилеп. Претходно, во претходниот состав на Општина Прилеп,  заменик градоначалник на Општина Прилеп беше Александар Китаноски, кој ја извршуваше оваа функицја,  која во принцип се активира само во случај на итност при отсуство на градоначалникот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе