ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЖФК Деспина полуфиналист во фудбалскиот Куп на Македонија

710

Со победата од 1:3 над ЖФК „СЦ Истатов“ од Нов Дојран, фудбалерките на Деспина Прилеп  се изборија за  полуфинале  од женскиот фудбалски Куп на Македонија. Хет трикот за победа на гостите на овој натпревар го постигна Ангела Стојковска, додека, единствениот погодок за домаќините беше постигнат од Чонева Радица.

Останатите полуфиналисти се „Топ Гол“ , „Каменица Саса“ и „Асс Унитед“.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе