ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бојан Велевски стартува од Прилеп со својата голема стенд aп турнеја – “Све ли ја да мислам ?” (ФОТО)

Вечерва сите на СВЕ ЛИ ЈА ДА МИСЛАМ ?

307

Комичарот Бојан Велевски кој е по потекло од Прилеп ве очекува на одлична забава со неговото стенд aп шоу “Све ли ја да мислам?” кое вечерва ќе се случува во центарот за култура Марко Цепенков .Со ова негово претставување стартува и неговата голема стенд aп турнеја која ќе опфати повеќе градови од Македонија.Текстот е на Божидар Божиновски.

За сите оние кои сакаат одлична стенд aп забава и екстра забавни моменти со Бојан Велевски , вечерва во 20 часот е почетокот на неговото шоу.Големата стенд aп турнеја “Све ли ја да мислам?” своето финале ќе го има во клубот „Станица 26“ во Скопје на 18 ноември 2023. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе