ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Взаемнат поддршка пример за успех на двете училишта – Прилеп и Крушево

659
По повод патроникот празник на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ – Прилеп ,  СОУ „Наум Наумоски Борче„ -Крушево  и неговите ученици од угостителскиот отсек креираа прекрасни креации од храна, за прослава на патрониот празник на нивните пријатели и колеги, но  и за себе промовирање.  Со знење , умешност во сервирањето и аранжирањето, тие успаа да направата прекрасно аранжирана трепеза , подврдувајќи се себеси во кулинарските вештини.
На ваков начин двете училишта само потврдуваат дека , соработка и взаемното почитување можат да дадат резултати и да ги охрабрат учениците од Пелагонија при изборот на идната своја професија и идното свое училиште. И, резултатот од пофалби не изостана.
„ Професионално, посветено, едноставно беспрекорно. СОУ „Наум Наумоски Борче„ -Крушево се гордее со учениците Ирина Цикуроска, Зорица Смилеска, Христијан Конески, Филип Јованоски и Филип Стојанов,  како и нивните ментори од посебно стручните предмети.  Ви благодариме за достојното претставување и се гордееме со примените комплименти.“ напишаа пофални зборови наставниците од СОУ „Наум Наумоски Борче„ -Крушево,горди на своите ученици и професори-ментори.
А, СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ – Прилеп  за својот патрон парзник , 21 -ви декември, направи честување. Го одбележа достоинствено и пригодно!

Во знак на почит кон својот патрон бројна делегација од училиштето, преставници од  останатита училишта од градот, Претседателот на Советот на Оптшина Прилеп  ,советници  и ученици, положи  цвеќе на споменикот Методија Андонов Ченто и на Могилата на победените,  а во чест на патронот,  учениците подготвија пригодна програма која ја презентираа пред присутните.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе