ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО)Проданоски: Од 3, а на некои избирачки места и до 5 пати е разликата во гласови во корист на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата Твоја Македонија

143

Во Прилеп  е на повидок голем изборен пораз на СДСМ и Коалицијата за европска иднина на двојните претседателски и парламентарни избори. Дејан Проданоски, претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп и кандидат за пратеник од Коалицијата Твоја Македонија предводена од ВМРО ДПМНЕ  во изјава за Радио Пела по еден час од завршувањето на гласањето најави дека разликата во освоени гласови според првичните резултати од партискиот аналитички  центар е од 3 до 5 пати во корист на ВМРО ДПМНЕ.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе