ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Избори 2024

Своето демократско право на глас го оствари Јовчески и Проданоски кои предупредија на бојкот на ДУИ…

Прилеп покажаа висока демократска свест и преку масовна излезеност се вклучи во изборниот процес и неискрена вољја за промени, за да бираат претседател и кандидати за пратеници, за идниот параламентарen состав. Дејан Проданоски,…

Постигнат е цензус- Македонија денеска избра претседател – излезноста до 17 часот за…

Излезеноста до 17 часот на претседателските избори изнесува 42,32 отсто. Излезеноста до 17 часот на парламентарните избори изнесува 46,93 отсто. ДИК информира дека излезноста е 42,32 %, што значи дека е постигнат цензус. Македонија…

Два часа по гласањето излезноста во Прилеп на високи 25,9 % ,најслаба излезност во Долнени

Над 25 отсто излезеност до 11 часот за изборите во Прилеп, Крушево и Крвогаштани, а најслаба излезност во Долнени . На вториот круг од претседателските избори во Општина Прилеп, до 11,oo часот излезноста е 25, 90 отсто, според партиски…

Навремено без проблеми се одвива изборнот процес вo Прилеп, Кривогаштани, Долнени, Крушево

Гласањето во Прилеп почна навреме и тече непречено и без проблеми, потврдуваат од општинската изборна комисија. Своето право на глас денеска може да го остварат 62 169 избирачи за претседателските избори и 62 271 гласач на парламентарните…

Во Прилеп гласаат болните и изнемоштени лица, штитеници во Домот за стари и затвореници во КПД

Своето право на глас денеска во Пилеп го остваруваат 455 болни и изнемоштени лица, 68 штитеници во Домот за стари „Киро Крстескески – Платник“ и 104 затвореници во Казнено поправниот дом. Во Домот за стари каде правото за глас го…

Денеска гласаат болните, затворениците и дијаспората

Двојните избори, парламентарни и претседатеслки,  започнуваат од денеска. Денеска своето право на глас први ќе го остварат болните и изнемоштените лица, затворениците во казено-поправните домови во државата и штитениците во Домовите за…

Мицкоски од Прилеп: Ве повикувам сите да излезете на изборите за да не не уценуваат!

Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Прилеп го одржа завршниот митинг од изборната кампања. „Во предвечерието сме на финалната одлука дали Македонија ќе му ја вратиме на народот или ќе остане заробена,“ рече…

Николоски: Очекуваме референдумска излезност на 8 ми мај!!!

Покана за вечерашниот завршен митинг во Прилеп упати и Александар Николоски, носител на кандидатска листа за пратеници од Коалицијата Твоја Македонија, предводена од ВМРО ДПМНЕ за ИЕ4: Би сакал да ги поканам сите жители на четвртата…

Проданоски: Ве поканувам вечерва на сенароден митинг во Прилеп!

На последниот ден пред настапување на изборниот молк, утре, вторник 7 ми мај, прес конференција одржа Дејан Проданоски, кандидат за пратеник од ИЕ4 од Коалицијата Твоја Македонија, предводена од ВМРО ДПМНЕ, тој упати покана за вечерашниот…

Oд полноќ изборен молк

Ноќеска на полноќ завршува изборната кампања за двојните избори – вториот круг од претседателските и изборите за пратеници – закажани за в среда, 8 мај. Двајцата кандидати за шеф на државата, како и партиите и коалициите, односно…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе