ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во долненско со пожарот се справува противпожарен авион

259
Пожар во атарот на с. Гострижни во Општина Долнени, гори висока сува трева, нискостеблеста деградирана шума и појас со висока дабова и габерова шума.
На терен се противпожарни екипи од ЈП „Национални шуми“ и ТППЕ Прилеп, а и дел од противпожарните сили коишто се префрлени од претходната интервенција во истата општина – од пожарот кај с.Слепче.
Како воздушна поддршка на силите, коишто дејствуваат од земја, е пратен еден воздухоплов – противпожарен авион од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), за да помогне за прекин на ширење на пожарот во шумскиот дел.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе