ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во чест на Тоше: Стружанецот Стефан Спироски со прекрасен ковер на песната „Усни на усни“ (ВИДЕО+ФОТО)

За мерак ковер !

778

Уште еден прекраен ковер на стружанецот Стефан Спироски во чест на македонската музичка легенда Тоше Проески. Испеано од срце и пренесено на својата публика, уште еден ковер подарок на Стефан кој секогаш музички ја изненадува македонската јавност.

Тоше Проески човекот со богато срце, човекот кој поседуваше огромен талент. Тој докажа дека музиката нема границит. Докажа дека големината на човекот доаѓа од неговата хуманост и добрина! Дојде ангелот кој во своето срце имаше место за сите нас без исклучок. Тој беше уникатен, скромен, незаборавен, непреболен, со својот милозвучен глас допре до срцата на милион луѓе ширум светот. Ти си ѕвездата на македонската публика која вечно ќе го носи името твое. Твоите дела покажаа колку си значаен за сите нас и дека никогаш нема да згаснеш , засекогаш ќе бидеш во срцата наши , вели Стефан Спироски на својот FB профил. Во продолжение погледнете го и неговиот ковер во чест на нашата легенда Тоше.

 

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе