ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Актуелно

ВО ПРИЛЕП НЕ Е ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ!(14)

Пишува Зоран Момироски  ДОКТОР БОРЧЕ ЈОВАНОСКИ, ПАРДОН БОРЧЕ ЈОВЧЕСКИ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, ЅВЕЗДА НА САЕМОТ НА ПРОМЕНИТЕ ШТО НОСАТ ИДНИНА ВО СКОПЈЕ . КАЖУВА КУТРИОТ ШТО РАБОТЕЛА ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА ВО ИЗМИНАТИВЕ 365 ДЕНА.…

ВО ПРИЛЕП НЕ Е ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ!(13)

Пишува: Зоран Момироски ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ И ЗОРАН ПАЧЕШКОСКИ ГЛАВНИ ФАЦИ НА МИНАТО НЕДЕЛНАТА ТРИБИНА НА СДСМ ВО ПРИЛЕП. ДУРИ ЦАКИО  ОПНАТ И ПОГЛАВЕН ОД НЕГОВИОТ ЛИДЕР. АМА НАЈГЛАВЕН ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈА ЈОВАНОСКИ. СЕ ГУШНУВА И…

Во Прилеп не е проблем, а се’ е проблем!(12)

Пишува: Зоран Момироски ЛАЖАТ, И ЗА СИТНИ ПАРТИСКИ ПОТРЕБИ МАНИПУЛИРААТ  СИТЕ КОИ ТВРДАТ ДЕКА ЌЕ ПРОПАДНЕ ИНФРАСТРУКТУРНИОТ ПРОЕКТ: „ЛЕЦЕ КОТЕСКА“. РЕКОНСТРУКЦИЈА, ПРОШИРУВАЊЕ И УРЕДУВАЊЕ НА ВЛЕЗОТ НА ПРИЛЕП ОД КРУШЕВО ЌЕ ИМА.…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! (11)

Пишува: Зоран Момироски ВИСОКИ ПАРТИСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД СКОПЈЕ НА СРЕДБА СО СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД СДСМ - ПРИЛЕП. ОСОБЕНО, ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ ЗА ФОРМИРАЊЕТО НА ПРИЛЕПСКОТО ГРАЃАНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ,,ЗА НАШИТЕ ГРАЃАНИ“ .…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! (10)

Пишува Зоран Момироски СВАДБАТА БЕШЕ И ПОМИНА. ВО СПОРЕДБА СО МИНАТИТЕ ГОДИНИ ГОДИНЕШНОВО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 11 ОКТОМВРИ НЕ СУМ СИГУРЕН ДАЛИ БЕШЕ ,,СВАДБА,“ ИЛИ СКРОМНО ,,СВАДБУЛЕ“. ДУРИ И НА ТАКВИ СЕМЕЈНИ ПРОСЛАВИ СЕ ПРАВАТ ПОДОЛГИ,…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! 9

Пишува Зоран Момироски ГОЛЕМА БИТКА СО,,КРВ ДО КОЛЕНА“ ЌЕ СЕ ВОДИ ЗА ДИРЕКТОР НА ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА. ОГЛАСОТ Е ЗАВРШЕН, А ИМА ДВАЈЦА КАНДИДАТИ. КЕТИ СМИЛЕСКА КОЈА ВЕДИ, АМА НИКАКО ДА ГО,,ИЗВЕДИ“ ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО, СКОРО ЕДНА ГОДИНА…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! 8

Пишува Зоран Момироски  НЕ Е ПРОБЛЕМ ДА ВЕТУВАШ. ПРОБЛЕМ Е ДА ИСПОЛНУВАШ. И НАРОДОТ ДА НЕ ГО ЛАЖЕШ. А УШТЕ ПОМАЛКУ ВО ОВА ВРЕМЕ НЕВРЕМЕ  ДА РЕШИШ ДА МУ ЈА ДЕРИШ КОЖАТА.   ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОРЧЕ ЈОВЧЕСКИ СО ДРУЖИНАТА ПРЕД ИЗБОРИТЕ…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! (7)

Пишува Зоран Момироски МЕДИУМИТЕ ИНФОРМИРАА ДЕКА ПАЦИЕНТ СО АМПУТИРАНА НОГА ПОЧИНАЛ ПРЕД ВЛЕЗОТ НА ГРАДСКАТА БОЛНИЦА. ЧОВЕКОТ БИЛ БЕЗДОМНИК, НО ХОСПИТАЛИЗИРАН ПОДОЛГО ВРЕМЕ, АМА НЕКОЈ НАРЕДИЛ, А ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ГО ИСФРЛИЛО  НАДВОР ОД…

ВО ПРИЛЕП НЕМА ПРОБЛЕМ, А СЕ’ Е ПРОБЛЕМ! (6)

Пишува Зоран Момироски ПО ЗГОЛЕМУВАЊЕТО НА ЦЕНАТА НА ПАРКИНГ УСЛУГИТЕ И ГРАДСКИОТ ПРЕВОЗ ОД СТРАНА ЈП ПУП КАКО ,,ПАПАГАЛЧИЊА,“ ВМРО ДПМНЕ ГИ НАРЕДИ ДИРЕКТОРИТЕ ОД ОСТАНАТИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЗА ДА ИМ КАЖАТ НА ГРАЃАНИТЕ ДЕКА ГИ…

ЕВН освен да собира арач има ли друга работа?!

Што треба да се случи за ЕВН да реагира кога се работи за безбедноста на граѓаните ?! Ова се само неколку фотографии кои ги добивме од граѓани: В центар во Прилеп пресечени кабли за струја висат на…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе