ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Да донираме за Кате: Ја води најтешката битка, потребна е наша помош

144

Катеринка Стефановски од Берово е магистер по фармација. Во моментов се соочува со голем здравствен проблем за кој има потреба од наша помош.

Таа веќе се лекуваше и оперираше од тумор во Турција, но болеста е немилосрдна и ја однесе уште пред една битка.

Нејзини блиски објавија апел на социјалните мрежи и замолуваат секој кој може да донира.

-За жал, нашата Кате по втор пат се соочува со голема битка и тежок животен предизвик. За понатамошно лекување за нејзината болест во Турција, ни се потребни финансиски сретства. Да дадеме поддршка и да покажеме дека не е сама, стои во апелот.

Можете да донирате и на ОВОЈ линк преку gofundme.com.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе