ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Емотивно и од срце – Трајче Каралиоски со нов видео запис на песната посветена на војводата Методи Патчев (ФОТО +ВИДЕО)

Песна за спомен - видео запис за навек !

742

Емотивно и од срце , онака како што му доликува на човек кој долги години е на македонската фолк сцена ,Трајче Каралиоски  со нов видео запис на песната посветена на војводата Методи Патчев и неговата чета.Текстот е на Трајче Каралиоски , според народни кажувања и историски факти а и музиката е негово дело.За аранжманот се погрижи Мендо Ташкоски како и Recording, Mix & Mastering – Mendo Tashkoski 🎚 🎛 MT music studio – Prilep 🎛.Видео записот на песната го изработи ФотоБеџо Продукција а снимено беше на неколку различни локации се разбира со несебичното учество на многу луѓе во неговата реализација за да се комплетира оваа музичка приказна која останува засекогаш.Во продолжение погледнете го и видеото и уживајте.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: