ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Жител од с.Обрашни во својот двор пронашал гранати од Првата Светска војна

361

При вршење на земјоделски работи во дворното место, В.Ѓ. (49) од сeло Обршани, пријавила во полициската станица во с.Кривогаштани, дека нејзиниот сопруг пронашол две минофрлачки гранати.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување безбедно ги подигнал гранатите и констатирал дека се работи за гранати со калибар од 62мм од Првата Светска војна.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: