ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кадица првак, во финалето три гола во мрежата на Стрела (ВИДЕО +ФОТО)

Кадица првак во општинската А фудбалска лига - ита кон третата лига !

1.215

Супер фудбалска атмосфера го красеше Прилеп изминативе денови а публиката беше сведок на интересна завршница во разигрувањето за првак во општинската А фудбалска лига.Најдобра е екипата на Кадица од Забрчани која во финалната пресметка беше подобра од тимот на Стрела од Ерековци.Се чини дека и повеќе од заслужено црвено белата комбинација го освои пехарот од општинскиот фудбалски сојуз Прилеп.

За триумфот над противникот , покрај тимската игра се разбира најзаслужни се и стрелците на головите и тоа два гола дело на Бобан Крстески и еден на Горан Базеркоски за конечни 3:0.

Покрај Кадица во овој бараж учествуваа екипите на Мукос од Дреновци и Влазними од Пресил.Со овој тримф тимот на Кадица има право во следната сезона да игра во третолигашкото друштво односно во третата лига југ.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе