ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Македонија преку Фарски Острови на Светско ракометно првенство

119

Денеска во Келн беа извлечени бараж двојките за претстојното Светско првенство 2025 што ќе се игра во Данска, Норвешка и Хрватска.Машката репрезентација на Македонија ќе игра против селекцијата на Фарски Острови, која беше најпријатното изненадување на последното ЕП во Германија.Првиот бараж натпревар ќе се игра на 8/9 мај во Торшавн, додека реваншот ќе биде во Скопје на 11/12 мај.Победникот од овој двомеч заедно со уште десетте победници од другите парови ќе играат на Мундијалот во јануари 2025 година.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: