ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Овој Велигден” е празничниот музички подарок од стружанецот Стефан Спироски за македонската публика (ВИДЕО + ФОТО )

Одлична композиција на Стефан !

120
За своите фанови , за македонската публика , стружанецот Стефан Спироски ја издаде неговата прва авторска песна “ОВОЈ ВЕЛИГДЕН” и се јавува и како текстописец на истата.Аранжанот е на Александар Петрески а видео записот е дело на Виктор Апостоловски.Оваа песна беше снимена и на хрватски јазик како “Sveti Dan” каде Антонија Шола го направи текстот.Стефан ова музичко дело неговото прво , го посветува на неговата поубава половина која е негова најголема подршка во градењето на неговата музичка кариерa.

 

Во продолжение и хрватското издaние:

 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе