ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Општина Прилеп организира јавна трибина за издавање општинска обврзница

118
Општина Прилеп упати јавна покана до сите граѓани заинтересирани да присуствуваат на јавен настан – трибина, во собраниската сала на општината.
„Почитувани граѓани,
на ден 20.03.2022 (понеделник) со почеток во 10:00 часот во собраниската сала на Општина Прилеп ќе се одржи јавна трибина на која пред присутните ќе бидат презентирани сите значајни проекти кои ќе се реализираат за Општина Прилеп.
По тој повод ги покануваме сите заинтересирани граѓани да присуствуваат на оваа трибина и да дадат свои мислења и предлози,“ стои во јавната покана од Општина Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе