ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ОТВОРЕН ДЕН на Универзитетот ,,Св.Кирил и Методиј” во Скопје

183

Универзитетот ,,Св.Кирил и Методиј” во Скопје, утре на 2 декември, 2022 организиран ОТВОРЕН ДЕН за идните бруцоши. Отворениот ден се организира во следните термини: од 10 часот и од 12 часот, со физичко присуство на секој од факултетите. Ќе бидат презентирани студиските програми на факултетите, активностите на студентите, Центарот за кариера..

Тоа е можност да се запознаат  одблиску професорите и асистентите, заинтересираните да ги прашаат сè во врска со студиските програми, можностите за стипендирање. Исто така може да се слушнат искуствата на студентите, нивните активности и вклученост во научноистражувачките проекти, како да се дознае повеќе за можностите за меѓународна размена, за студентскиот живот, за практикантството, за кариерните можности.

Оние што за прв пат ќе го посетат Универзитетот ќе можат да прошетаат низ факултетите на УКИМ, да се запознаат со просторните капацитети, амфитеатри, лаборатории…

Универзитетот ,,Св.Кирил и Методиј” во Скопје е високообразовна институција со најдолга традиција во нашата Македонија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: