ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожарот во атарот на с.Прилепец ставен под котрола

99
Пожар на нискостеблеста деградирана шума и сува трева денеска попладен имаше во атарот на с.Прилепец  во блилзина на манастиорот Св.Никола,но благодарение на брзата интервенција на ТППЕ Прилеп,пожарот е ставен под контрола
Во гасењето на пожарот се вклучени 8 пожарникари со 2 пп возила и 1 теренско возило. Пожарот е на околу 200 м од манастирот , се ширел према атарот на с.Волково , но не постои опасност за манастирот“, информираат од ЦУК
За пожарот биле известена Локланата самоуправа Прилеп.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: