ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар во плевна, изгорел мерцедес

316

На 28.12.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 01.55 часот во с.Дебреште, прилепско, настанал пожар во плевна сопственост на С.М., при што биле зафатени и целосно изгореле патничко возило „мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки и трактор, кои биле паркирани во плевната. Екипа на Територијалната противпожарна единциа го изгасила пожарот, а повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе