ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Првиот снег во Битола

560

Утрово падна и првиот снег во Битола. Битолчани се разбудија со белината на градот, иако снегот беше одамна присутен на Пелистер. Но, градот доби една бајковитеа слика откако снегот го покри секој сантим од Битола, создавајќи прекрасна снежна идила. Вака утрово изгеледаше Битола и Пелистер

Инаку, Уторво најстуедно беше сепак на Попова Шапка- 8 степени целзиусови.  Во Битола, Прилеп, Крушево, беа измерени -4 .

Снег засега во пелагонискиот регион има во Крушево. Висината на снежната покривка во Крушево изнесува 6 см.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви  коловози. Слаб снег провејува на патнит правец Страцин-Куманово кој во мометнтот не се задржува на коловозот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе