ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекин во водоснабдувањето на ул. Димитрија Чуповски

115

ЈКП “Водовод и канализација”Прилеп информира дека заради голем дефект при ископ на кабел на ЕВН, ќе има прекин во водоснабдувањето:

Почитувани сограѓани,
на ул. “Димитрија Чуповски” водоснабдувањето е во прекин поради дефект при ископ на кабел за ЕВН.
Екипите на ЈКП “Водовод и канализација”Прилеп од 16ч. се на терен, но поради големината на дефектот жителите на оваа улица ги замолуваме на трпение се до санација на истиот. Највероватно прекинот на водоводната линија ќе биде до утринските часови, соопштија од ЈКП Водовод и канализација Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе