ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчани фатени како крадат од здравствена установа во Прилеп

418

Прилепската полиција, ноќеска во 03.10 часот по полноќ на улицата „Васко Карангелески“ во Прилеп, ги лишила од слобода Д.Џ.(36) и Ќ.Ш.(42), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на кражба во здравствена установа во Прилеп и кај нив биле пронајдени метални и остри предмети:

На 22.02.2024 во 03.10 часот на ул.„Васко Карангелески“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Џ.(36) и Ќ.Ш.(42), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на кражба во здравствена установа во Прилеп и кај нив биле пронајдени метални и остри предмети.
Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на настанот против нив ќе следува соодветна пријава, информираат од СВР Битола.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: