ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп и со половина сили „ја прегази“ Јахона (40:17)

212

Во натпревар од елиминациското коло во Купот на Македонија ракометарите на Прилеп на домашен терен без проблеми стигнаа до победа против Јехона со 40:17 (19:12). Со половина сили ракометарите остварија убедлива победа со која се пласираа меѓу најдобрите 16 екипи. На овој натпревар тренерот на Прилеп, Божидар Мојсов шанса добија помладите ракометари.

Давид Трајкоски со 11 погодоци, Ангел Крстески со седум, пет погодоци на Христи Бикоски беа ракометарите со одличен скор кај РК Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: