ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сакал да изгази група луѓе собрани сред село Секирци

399

На 25.05.2023 година во с. Секирци околу 19.00 часот од полициски службеници е лишен од слобода Ф.Б. (35) од с. Пешталево. Тој управувајќи го своето патничко возило „Поло“ тргнал кон група луѓе кои биле собрани на сред селото, но бидејќи се изгаснало возилото не повредил никого. Ф.Б. се обидел да избега, но бил спречен, а подоцна и приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе