ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се запали автобус на патот Охрид- Кичево -сообраќајот се одвива по една лента

171

Во 21:25 ч. на патот Охрид – Кичево, кај Извор, се запалил автобус и сообраќајот се одвива по една лента, наизменично,информираат од АМСМ,  а пред тоа беше во прекин заради тоа што пожарникарите од ТППЕ Кичево интервенираа со две екипи за гасење на запалениот автобус.

Автобусот бил без патници. Нема повреда на возачот,а причинета е материјална штета чија висина допрва ќе се утврдува.

Наводно возилото било упатено на сервисирање.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: