ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со срце за РК Прилеп, за опстанок во македонската елита

60

За РК Прилеп недела, 7 ми мај е од големо значење во борбата за опстанок во елитната Супер лига на Македонија. Пред својата публика, прилепските ракометари со поддршка од љубителите на спортот и ракометот имаат можност со победа да го осигураат опстанокот против РК Јуниор Кисела вода.

Натпреварот во рамките на плејаутот во Супер лигата се игра во 18 и 30  спортската сала на Индустриското училиште  „Ристе Ристески Ричко“.  Управата и ракометарите очекуваат поддршка од прилепчани, од публиката која знае да биде осми играч, бидејќи Прилеп не може без елитен ракомет!!!

„Спремни за ПОБЕДА 💪💪💪 ПОБЕДА со која целта е остварена, опстанок во Супер лига 🤾‍♂️🤾‍♂️🤾‍♂️
Покана до сите љубители на ракометот да ни дадат поддршка и со оваа победа да ја заокружиме сезоната со успех на уште две кола до крајот!!!
Недела 07.05.2023 во 18 и 30 спортска сала Ристе Ристески Ричко“

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе