ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Тесно ама заслужено” – Прилепчани го добија Куманово во дербито со 23:22 (ВИДЕО + ФОТО)

Возбудлива завршница во Прилеп !

385

Заслужено прилепчани го совладаа противникот Куманово.РК  ПРИЛЕП – РК КУМАНОВО конечни 23:22(12:7) во супер трилер завршница. Домаќините за малку ќе требаше да се задоволат со реми откатко испуштија шанса да триумфираат со два гола позитива кога, на дваесетина секунди пред крајот не реализираа удар од седум метри , но сепак поголемата желба за тримф и фокусираност да се соберат бодовите пред својата публика беа клучни за овие бодови на прилепскиот суперлигаш.На паркетот присуствуваше и искуството , односно на крилата на својот тренер и играч Реваз Чантурија се одржуваше ракометниот ритам кој на крајот резултираше со победа.

Со овој триумф РК ПРИЛЕП  е меѓу трите екипи кои го диктираат темпото во ПЛЕЈ АУТ  лигата за оваа сезона каде е во друштво на денешниот противник КУМАНОВО и ГОЛДЕН АРТ КЛ 7.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе