ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре е неработен ден за сите граѓани, државниот пазарен инспекторат ќе контролира

83

Пазарниот инспекторат утре среда, 24 април ќе контролира дали работодавачите ја почитуваат одлуката за неработен ден. Инспекторат им укажува на сите работодавачи дека 24 април и 8 мај, се неработни денови за сите граѓани на Македонија. Работодавачите не треба да извршуваат дејност, со исклучок на оние работодавачи каде работните процеси, поради својата природа не може да се прекинат. Државниот пазарен инспекторат ќе воведе дежурства, а истите ќе ги контролираат работодавачите, кога е во прашање почитувањето на ваквата одлуката.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе