ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четири медали за прилепските боксери од државното првенство во Штип (ФОТО)

Бсксерскиот клуб Ас останува во врвот на македонскиот бокс

277

Традицијата продолжува , прилепските боксери со четири освоени медали се вратија од државното првенство во бокс кое изминатиов викенд се одржа во Штип а технички организатор беше боксерскиот клуб “Пинк Пантер”.Боите на клубот ги бранеа Матеј Чатлески кој и покрај проблемите со повредата на рамото успеа да освои бронзен медал во категоријата до 80 килограми , Влатко Димески кој на своето деби , исто така освои бронзен медал.

Во своите категории Еминос Мендерес до 60 кг.  со 2:0 триумфираше над Лука Гроздановски од “А. Огненосвки”, а во истата категорија до 63кг., Димитар Талимче победи со истиот резултат против Матеј Батковски “А. Огненовски”.

Боксерскиот клуб Ас продолжува континуирано да бележи одлични резултати на домашна сцена , а секако тоа важи и за настапите надвор од границите на Македонија.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: