ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Љубов и вино“ манифестација посветена на Свети Трифун и Денот на вљубените

88
В среда на 14 февруари од 18.00 часот во кино Мис Стон Прилеп ќе се одржи манифестација „Љубов и вино“по повод празникот Св. Трифун и Денот на вљубените. Со стихови за љубовта и виното ќе се претстават поети од нашиот град, членови на Клубот на литературни творци – Прилеп. Вечерта ќе биде збогатена со музички точки во изведба на ученици од музичкото училиште „Ордан Михајлоски- Оцка“.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: