ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе се бара чаре за Универзалната сала!

257

Група спортски работници, вљубеници во спортот, спортисти, покренаа иницијатива за повторно ставање во функција на Универзалната сала, легендарниот спортски храм со кој што се поистоветуваат  многу успеси на прилепските екипи и незаборавни мигови на радост и пријателство. Ќе се бара Агенцијата за млади и спорт да биде посредник во изнаоѓање решение меѓу Јавното претпријатие за станбен простор во чија сопственост е објектот и Локална самоуправа Прилеп.

За таа цел денеска, вторник, 7 ми февруари во 18 часот, во големата сала на Општина Прилеп ќе се одржи состанок на кој што ќе се потпише петиција, со која ќе се делува овој проблем да се реши и конечно градот и спортистите, публиката, да имаат спортски објект каков што заслужува.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе