ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Следниов викенд „Денови на Македонска фотографија 2019“ во Прилеп

1.136

В сабтоа,  (1-ви jуни) , Прилеп е домаќин на 57 – та државна изложба  ‘‘Денови на Македонска фотографија 2019‘‘ во организација на  Фото сојузот на Македонија и Фото – кино клубот Прилеп. Изложбата ќе се одржи во Галеријата на НУЦК “Марко Цепенков“  каде ќе бидат преставени 122  фотографии на најрелевантните македонски фотографи, а ќе бидат доделени и награди на најдобрите. На настанот ќе му предходи промоција во градската библотека “Борка Талески“ на неколку македонски автори , кои преставуваат симобл на фотографијата .

Настанот продолжува и наредниот ден, недела, кога организаторот. Фото – кино клубот  Прилеп ,како добар домаќин, ќе им организира на посетителите – фотографи, фото сафари низ  Прилеп и с. Штавица, на која ќе присуствуваат најдобрите македонски автори и ќе дадат свој придонес за афирмација на Општина Прилеп низ фотографија.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: