ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Изминатата седмица 16 починати и 292 нови ковид случаи

598

Од Центарот за јавно здравје во Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 8 до 14-ти декември, во општина Прилеп имало 292 нови случаи на Ковид-19.

Од последици на коронавирусот, починале 16 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 893, а 706 лица се наоѓаат на домашно лекување, од кои 102 на болничко, а 85 се лекуваат во дневната болница. На кислородна поддршка се наоѓаат 60 пациенти. Во домашна изолација и самоизолација има 1.502 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 3.675.

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус во Прилеп починалe вкупно 167 лицa.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе