ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар во куќа на ул.,,Мечкин Камен“

781

На (14.12.2020) во Одделението за внатрешни работи – Прилеп пријавено е дека во куќа лоцирана на ул.,,Мечкин Камен“ во Прилеп во сопственост на Г.Р. (37) од Прилеп настанал пожар. При пожарот опожарена е целосна просторија во која се грееле на дрва и дел од други простории. Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Прилеп, информираат од СВР Битола.

Од ТППЕ Прилеп информираа дека пожарот кај нив бил пријавен во 1:30 ч. мин по полноќ и дека до 2:00 ч. бил локализиран, но поради опасноста повторно да се разгори, пожарникарската служба останла до 4:ооч. За среќа нема човечки жртви, но направена е матерјална штета.

Поради овие причини , од ТППЕ Прилеп, упатуваат аперл до граѓаните во овие зимски услови да внимаваат при користењето на грејните тела, да ги исклучуваат навремено и да ги користат кога се тие присутни дома. Исто така, важно е оџаците на куќите и станбените објкит да бидат исчистени, бидејќи , токму тие, во овој зимски период, се најчестите причинители за предизвикување на пожар.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе