ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Момче,18 години, со својот автомобил излетало од патот Ропотово-Лажани

256

Вчера (19.03.2022 ) во 14,45 часот на локален пат Ропотово-Лажани, прилепско, се случила тешка сообраќајна несреќа во која момчето Б.П.(18) од село Лажани, управувајќи патничко моторно возило „форд галакси“ со прилепски регистарски ознаки, излетал од патот.

Момчето се здобило со тешки телесни повреди констатирани од доктор во Градска болница-Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР-Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе