ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

21 годишен возач со мопед настрадал во сообрајќајка

285

Вчера попладне, ( на 30.07.2022 ) во 15.20 часот, во Прилеп, на крстосница од ул.„Сотка Ѓорѓиоски“ и „Кеј 9 Септември“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат добло“,  управувано од И.М.(56) од Прилеп и мопед „априлија“, управуван од Д.Л.(21) од Прилеп, и двете со прилепски регистарски ознаки, информираа од МВР.

Во несреќата возачот на мопедот Д.Л. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница-Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе