CSS Template

Брегалница убедлива против Победа

43
Avtokontrol1

Лидерот во Втората македонска фудбалска лига – Исток, Брегалница рутински запиша триумф над Победа од 3-1. Дуелот на „Градскиот стадион“ во Штип понуди четири голови во првото полувреме со головите на Мартин Стојанов во 7. минута и Дарко Додев во 16. и во 41. минута. Стрелец за Победа беше Грозданоски во 35. минута.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni