ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Магдалена Алексовска – Маги со “Друг да ме нема” ја освежува македонската музичка сцена

1.202

Нејзиниот глас е ангелски и се слуша од Њујорк па се до Македонија. На пошироката јавност и стана позната по улогата на госпоѓица Хениген во мјузикл „Ени” а допрва за неа ќе се слуша. Магдалена Алексовска – Маги го промовираше нејзиниот нов музички производ кој е вистинско освежување на македонската музичка сцена, со наслов “Друг да ме нема”.

Музиката е на Кирил Бабамов , текстот на Весна Малинова Бабамов , аранжманот на Кирил Бабамов а продуценти се Кирил Бабамов, Дејан Момироски и Весна Малинова Бабамов.

Маги пее ,компонира и свири на флејта а студира музика како стипендист на престижниот Вагнер Колеџ во Њујорк. Македонија ја преставуваше и на детската евровизија во 2015 година во Софија. Запеа и на најголемата сцена во Карнеги хол на “Американ Протеже” Исак Стерн Аудиториум. Магдалена ни гостуваше во живо во нашата програма и за Радио Пела рече дека кога нејзиниот овој труд во музичкиот свет ќе вроди со плод таа секогаш ќе ја носи својата земја Македонија со културата и традицијата во срцето. Подолу во видеото погледнете го целосниот разговор.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе