ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

30 лица се на болничко лекување – 3 нови случаи на коронавирус

787

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 3 нови случаи на коронавирус, а 3 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 128, од кои 98 се наоѓаат на домашно, а 30 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 271 лице;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 669.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе