ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

11 заболени,едно починато и 30 на инфективното одделени

966

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 30-ти септември:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека , денеска во општина Прилеп има 11 нови случаи на коронавирус, а од последици на коронавирусот, почина едно лице на 80-годишна возраст. 6 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 129, од кои 99 се наоѓаат на домашно, а 30 на болничко лекување. Станува ли инфективното одделени при ОБ „Борка Талески„- Прилеп, претесна за новозаболени, со оглед на тоа што неодмна од Инфективното одделние информираа дека имаат легла само за 30 лица?!

Инаку,до денеска во Прилеп во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 253 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 684

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе