ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

51 нови ковид случаи во Прилеп, 9 во Крушево

470

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа во Прилеп регистрирани се 51 нови случаи со Ковид-19 , а во соседно Крушево 9.

Во последните 24 часа од Прилеп починати се 4 лица (67г, 86г, 89г, 45г).

Оздравенле се 33 пациенти. Во Прилеп активни се 704 лица, а во Крушево 83 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе