ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

7 нови случаи на коронавирус во Прилеп

455

7 нови случаи на коронавирус, денеска во општина Прилеп информираат oд Центарот за јавно здравје – Прилеп. Од заразната болест оздравеле 5 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 39, од кои 29 се наоѓаат на домашно, а 10 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 58 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 365, а како последица на коронавирусот починале 24 лица од Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе