ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ден на жалост во Македонија

1.132

Македонија тагува! Денеска и утре, 14 и 15 февруари, се прогласени за денови на жалост поради тешката сообрќајна несреќа што се случи вчера попладне на патот Скопје – Тетово.

Поради дводневната жалост, Општина Прилеп ги откажа сите планирани манифестации.Општина Прилеп и градоначалникот Илија Јованоски, изразија сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа која што вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово. „Во овие моменти на тага и болка за целата држава, сочувствуваме со неизмерната загуба на семејствата на загинатите и посакуваме брзо опоравување на сите повредени.“ –се вели во соопштението

Откажани се сите манифестаци и во земјата , а знамињата се на половина копје.Радио и теливизиските станици во знак на жалост, денеска  и утре, не емитуваат забавни и хумористични содржни, а музиката е прилагодина на денот, жалајќи за изгубиените животите. Ова е најголемаа сообрајќања несреќа што се случило во Македонија, во кој животот го загубија 15 патници.

Редакцијта на Радио Пела сочуствува со семјствата на загинатите и го изразува своето сочуство за изгубените животи
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: