ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Апел за помош на Кире Анѓелевски

1.013

Кире (45 г)  Анѓелевски од Битола, боледува од мултиплекс склероза и  бара помош од добрите и хумани луѓе од целиот свет , но и опшествено одговорните претпријатија , со цел да собери 22000 евра, за да може да ја изврши операцијата,  да  стане од својот кревет , да продолжи со својот живот.

За подобрување на неговата состојба потребно е да замине на третман со матични клетки во Русија. Третманите со матични клетки не се финанисрани од Фондот за здравствено осгурување, бидејки станува збор за алтернативно лекување.

Најпрво,заминал во Швајцарија, на лекување, подигајќи банакраски кредит, за лекувањето, на сметка на неговата пензионирана мајака. Но , оттаму не се подобрила неговата положба. За жал, некогаш животната судбина знае  да биде двојно сурова.  Во меѓувреме , починува неговата мајка, и тој денес е  соочени и со болеста , и со економски тешкотии Сам, оставен на себе, тој бара помош од хуманите луѓе!

На Кире можете да му помогнете со донација преку телефоните

070 143-137 за Телеком корисници и  143-465 за А1 корисници

или на трансакциска с/ка:  200002707342354 на име, Митра Анѓелевска.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе