ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Како средношколците од економското училиште, Прилеп го одбележаа Денот на Европа?

1.063

Со интересн постер, изработен од учениците, со видео проекции и пораки, учениците од СОУ „Кузман Јосифоски – Питу„, Прилеп,  активно се вклучија во одбележувањето на 9 Мај , Денот на победата над фшизмот и Денот на Европа. Учениците со нивните менотри изготвија неколку видео проекции и посочија низа пораки,  за тоа,  каде и кои се европските вредности на младите. Како резултата на одличната соработка со ЕУ , во училиштето се реализрани 5 проекти од Ерасмус + програмата на ЕУ, што говори за поддршката на ЕУ во македонското образоавнието.

 

https://www.facebook.com/kjpitu.edu.mk/videos/243902550191829/

 

„Денес го славиме единството и мирот на стариот континент. СОУ„ Кузман Јосифоски Питу “е училиште добро познато меѓу европските училишта, бидејќи заедно со нив креираме, создаваме, учиме, се дружиме, го откриваме светот за лично усовршување и размена на позитивни искуства . Нашето училиште е дел од програмата Еразмус+ која е финансирана од Европската комисија,  и сме учесници во пет активни проекти кои се реализираат во различни држави.
Благодарност до нашите професори и ученици. – истакна директорката на СОУ “Кузман Јосифоски – Питу“, Билјана Маркоска

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе