ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Асфалтирани краци од „Пчиња„ за возачите да немаа сообрајќани проблеми

580

Граѓаните кои што живеат на улица „Пчиња“ во урбаната заедница „Гоце Делчев“, а особено возачите што минуваат во овој дел од Прилеп, немаат веќе да имаат сообраќајни проблеми. Заврши асфалтирањето на пет краци на оваа сообраќајница во должина од 320 метри, а со вкупна површина од 900 метри.

Освен на оваа улица, во тек се градежни акивности на повеќе локации во градот. Се санираат и
асфалтираат ударните дупки, се подобруваат условите за непречено одвивање на сообраќајот на сите учесници.
Општина Прилеп ги користи поволните временски услови, така што се работи на реализација
на планираните активности од комуналната програма. Со почетокот на новата градежна сезона, ќе се интензивираат активностите за изградба и реконструкција на патната
инфраструктура, која што е дел од годишната програмата за улица и патишта на Општина
Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: